Cultuur met een grote C
Vandaag bereikten we de stad Burgos. Voor de pelgrims een echt cadeau. Al van ver dient de stad zich aan en na het nodige wandelen komt de immense kathedraal allengs dichterbij.
Een bezoek aan dit complex, waar je als het ware van de ene kerk in de andere doorloopt is een absolute must. Het altaar is grootser dan groot en je proeft de historie. Zo bevindt zich hier ook de kist van de ridder El Cid, die (niet geheel onomstreden) vocht voor de herovering van Spanje op de Moren. De kist vulde El Cid met zand en liet geloven dat het gevuld was met goud om als onderpand te dienen.



Tijdens onze voorbereiding vierde de stad carnaval, uiterst beleefd, nauwelijks alcohol drinkende mensen op straat en veel leuk verklede kinderen, vaak als (u raadt het als) El Cid!

Van een Gaudí-paleis naar een kerkruïne met nieuwe bewoners
Op onze voorbereidende reis naar Spanje zijn we inmiddels in León aanbeland. Onder Nederlandse toeristen is de stad nog vrij onbekend, onder de Spanjaarden en pelgrims is het een stuk bekender. Sinds de middeleeuwen is León een een belangrijke stop is op de pelgrimsroute naar Santiago de Compostella. Aan de Plaza de San Marcelo staat Casa Botines, een van de vroege werken van Antoni Gaudí uit 1891-1892. Gaudí bouwde dit woonhuis met magazijn/kantoor voor een textielhandelaar in opdracht van Joan Homs i Botinàs. Uiteraard gaan we dit opvallende gebouw ook met de MUSICO-groep in april bezoeken!

De wandeling van Oncina de la Valdoncina naar Chozas de Abajo, begint net buiten de stad Léon. Een rustig en mooi traject, met als verrassing een kerkruïne met een aantal ooievaarsnesten erop!

