MS Johannes Brahms

MS Johannes Brahms

Elbphilharmonie, Hamburg

Elbphilharmonie, Hamburg

De notenkraker (choreografie John Neumeier)

De notenkraker (choreografie John Neumeier)

Tekenen van de Vrede van Münster (Gerard Terborch)

Tekenen van de Vrede van Münster (Gerard Terborch)

De Weser bij Minden

Hamburg - Münster - Duisburg, Duitsland
26 december 2026 t/m 02 januari 2027
Oud- en nieuwcruise
van Hamburg naar Duisburg

• Varen van Hamburg naar Duisburg
• Verblijf op kleinschalig MS Johannes Brahms
• Opera- & concertprogramma in o.a. Hamburgische Staatsoper & Elbphilharmonie
• Neujahrskonzert in Düsseldorf
• Excursies in Hamburg, Münster, Minden & Duisburg

 
Basisreissom: € 2.495,00

Zaterdag 26 december rijden we per touringcar naar Hamburg, waar we een nacht verblijven in het viersterrenhotel Crowne Plaza Hamburg-City Alster.

Zondag 27 december krijgen we een rondleiding door de Hamburger Kunsthalle. Het is één van de meest gerenommeerde en grootste kunstmusea van Duitsland. De collectie van het museum omvat kunstwerken vanaf de middeleeuwen tot de huidige tijd. De zwaartepunten binnen de verzameling zijn de Noord-Duitse middeleeuwse schilderkunst en Nederlandse schilderkunst uit de 17e eeuw. Maar ook de Duitse schilderkunst uit de 19e eeuw en klassieke moderne kunst van het begin van de 20e eeuw. In de loop van de middag schepen we in op MS Johannes Brahms.
’s Avonds danst het Hamburg Ballett Tsjaikovski’s De notenkraker, in een choreografie van John Neumeier. U kunt er ook voor kiezen een pianorecital bij te wonen in de Kleine Zaal van de Elbphilarmonie. Pianiste Hyelim Kim speelt werken van Schumann, Liszt en Brahms.

Maandag 28 december maken we onder leiding van een gids een uitgebreide stadsrondrit. Hamburg is de stad met een van de grootste havens van Europa. De Speicherstadt is het grootste aaneengesloten pakhuizencomplex ter wereld en staat op de UNESCO-Werelderfgoedlijst. De rode bakstenen gebouwen, grachten en bruggen maken dit een van de meest fotogenieke delen van de stad. Direct naast de Speicherstadt ligt de Elbphilharmonie, het opvallende concertgebouw met een openbaar uitkijkplatform dat een prachtig uitzicht over de stad en de rivier biedt.
De Staatsoper Hamburg biedt vanavond Puccini’s La bohème in een regie van Guy Joosten. Aan het eind van de avond varen we vanuit Hamburg – via diverse sluizen - naar Braunschweig.

Dinsdag 29 december komen we in de loop van de middag aan in de Hanzestad Braunschweig, aan de rivier de Oker. Deze levendige studenten stad kent vele gezichten, met zijn historische gebouwen en idyllische pleinen met vakwerkhuizen is de geschiedenis in deze stad nooit ver weg.
In Braunschweig kunt u ‘s avonds een nader te bepalen concert of voorstelling bijwonen. Aan het eind van de avond varen we vanuit Braunschweig naar Minden.

Woensdag 30 december komen we rond het middaguur in Minden aan. U kunt er kennis maken met een sfeervolle oude binnenstad met vakwerkhuizen, smalle straatjes en pleinen. Het middelpunt is de Mindener Dom. De kerk, officieel gewijd aan Sint-Gorgonius en Sint-Petrus, heeft een lange bouwgeschiedenis en speelde eeuwenlang een belangrijke rol in de regio. Tijdens de Tweede Wereldoorlog raakte de Dom zwaar beschadigd, maar na de oorlog werd het gebouw zorgvuldig hersteld.
In Minden kunt u ‘s avonds een nader te bepalen concert of voorstelling bijwonen. Aan het eind van de avond varen we vanuit Minden naar Münster.

Donderdag 31 december komen we rond het middaguur in Münster aan. De stad staat bekend als wetenschapsstad, sculpturenstad én als stad van de Vrede. In 1648 maakte Münster wereldgeschiedenis door de Vrede van Münster, die het einde betekende van de Dertigjarige Oorlog.
Het belooft een spannende afsluiting van het jaar te worden met de dansvoorstelling Frankenstein, een ‘kollektiver Tanzabend von Bridget Breiner, Faizah Grootens und Lillian Stillwell nach Mary Shelleys gleichnamigem Roman.’ Rond middernacht varen we vanuit Münster naar Duisburg, terwijl we met een glaasje bubbels het nieuwe jaar inluiden!

Vrijdag 1 januari komen we in de loop van de middag in Duisburg aan. We bezoeken het MKM Museum Küppersmühle. Het museum toont werken van kunstenaars zoals Anselm Kiefer en Gerhard Richter. Het gebouw zelf nodigt ook uit tot een bezoek, met een kenmerkende architectuur die zich ergens tussen industrieel erfgoed en de witte doos beweegt. De Zwitserse architecten Herzog & de Meuron transformeerden een voormalig pakhuis, dat nog tot in de jaren 1970 voor de opslag van graan werd gebruikt, in een museum met royale tentoonstellingsruimten.
’s Avonds brengt de Düsseldorfer Symphoniker onder leiding van Bar Avni een origineel nieuwjaarsconcert met muziek van Bizet, Schtschedrin, Dorman, Anderson en Reich.

Zaterdag 2 januari kunt u eerst rustig ontbijten. Om 11.00 uur is de ontscheping en rijden we vanuit Duisburg per touringcar terug naar Nederland.

Varen op de Elbe en binnenwateren in Noord-Duitsland is heel bijzonder; er wordt regelmatig gebruik gemaakt van sluizen en de schepen zijn hierdoor een flink stuk kleiner dan de cruiseschepen die varen op de Rijn. MS Johannes Brahms beschikt over slechts 40 cabines. Onze cruises tijdens de feestdagen 2026 zijn hierdoor kleinschalig en extra charmant.

Ballet
  • zondag 27 december 2026 De notenkraker
  • Hamburgische Staatsoper (Hamburg)
  • Pjotr Iljitsj Tsjaikovski De notenkraker (ballet)
  • Uitvoerenden:
    • choreograaf John Neumeier
  • Prijs: € 147,00
  • Let op: dit onderdeel van het muziekprogramma overlapt met het volgende concert/voorstelling: Hyelim Kim. U kunt niet beide onderdelen samen boeken!
Concert
  • zondag 27 december 2026 Hyelim Kim
  • Elbphilharmonie (Hamburg)
  • Robert Schumann
    Davidsbündlertänze, opus 6

    Johannes Brahms
    16 variaties op een thema van Robert Schumann, opus 9

    Clara Schumann
    Drei Romanzen, opus 21

    Franz Liszt
    Venezia e Napoli, S162
    Réminiscences de Norma, S394

  • Prijs: € 59,00
  • Let op: dit onderdeel van het muziekprogramma overlapt met het volgende concert/voorstelling: De notenkraker. U kunt niet beide onderdelen samen boeken!
Opera
  • maandag 28 december 2026 La bohème
  • Hamburgische Staatsoper (Hamburg)
  • Giacomo Puccini La bohème (opera)
  • Uitvoerenden:
    • regisseur Guy Joosten
  • Prijs: € 124,00
Concert
  • dinsdag 29 december 2026 Concert Braunschweig
  • ()
  • Het programma wordt later bekend gemaakt.

  • Prijs: Nader te bepalen
Concert
  • woensdag 30 december 2026 Concert Minden
  • ()
  • Het programma wordt later bekend gemaakt.

  • Prijs: Nader te bepalen
Ballet
  • donderdag 31 december 2026 Frankenstein
  • Theater Münster (Münster)
  • Prijs: € 69,00
Concert
  • vrijdag 01 januari 2027 Neujahrskonzert Düsseldorfer Symphoniker
  • Tonhalle (Düsseldorf)
  • Georges Bizet
    Carmen-Suite nr 1  en 2 (selectie)

    Rodion Schtschedrin
    Carmen-Suite voor slagwerk en strijkers (selectie)

    Leroy Anderson
    The Typewriter

    Avner Dorman
    Frozen in Time (selectie)

    Steve Reich
    Clapping Music

  • Prijs: € 58,00
MS Johannes Brahms

De MS Johannes Brahms is een elegant en gezellig klein schip en daarmee perfect geschikt voor een tocht over rivieren als de Elbe en de Weser en aan te leggen in steden als Berlijn. Het schip is in 2025 volledig gerenoveerd.

Er zijn 40 cabines, verdeeld over twee dekken, te weten het 'hoofddek' en het 'bovendek'.
De smaakvol ingerichte cabines op zowel het 'hoofddek' als het 'bovendek' zijn ca. 11m² groot en allemaal uitgerust met eigen douche/toilet, airco, föhn, kluis, telefoon en TV.
Het panoramaraam op het 'bovendek' (cabines 200 t/m 220) kan geopend worden, op het 'hoofddek' (cabines 100 t/m 120) kunnen de panoramaramen niet geopend worden.

 
MS Johannes Brahms - kajuit

Dekkenplan

Dekkenplan MS Johannes Brahms


Crowne Plaza Hamburg-City Alster, an IHG Hotel

Crowne Plaza Hamburg - City Alster, HamburgHet viersterren Crowne Plaza Hamburg-City Alster, an IHG Hotel ligt in Hamburg, op 19 minuten lopen van station Hamburg Centraal, en biedt conciërgediensten, rookvrije kamers, een fitnesscentrum, gratis WiFi in de hele accommodatie en een bar. Het hotel biedt verder roomservice en een 24-uursreceptie en heeft een sauna en een excursiebalie.

De kamers bij het hotel hebben airconditioning, een zithoek, een flatscreen-tv met satellietzenders, een kluisje en een eigen badkamer met gratis toiletartikelen en een haardroger. Alle kamers bij Crowne Plaza Hamburg-City Alster, an IHG Hotel hebben beddengoed en handdoeken.

Er is dagelijks een als buffet aangeboden ontbijt beschikbaar bij de accommodatie. Crowne Plaza Hamburg-City Alster, an IHG Hotel heeft een restaurant dat Amerikaanse, Japanse en steakhouse gerechten serveert. Op aanvraag kun je er ook terecht voor vegatarische, veganistische en glutenvrije opties.


Basisreissom per persoon met vertrek op zaterdag 26 december 2026 € 2.495,00
Eenpersoonstoeslag € 495,00
Upgrade naar bovendek op basis tweepersoonsgebruik pp € 197,00
Upgrade naar bovendek op basis eenpersoonsgebruik pp € 394,00
Rondleiding Hamburger Kunsthalle € 35,00
Rondleiding Hamburg € 25,00
Rondleiding Minden € 25,00
Rondleiding Münster € 25,00
Rondleiding Museum Küppersmühle Duisburg € 35,00
Excursiepakket oud- en nieuwcruise (5 excursies) € 125,00
Toeslagen facultatieve muziekvoorstellingen - stel zelf uw programma samen:
De notenkraker (27 december 2026) € 147,00
Hyelim Kim (27 december 2026) € 59,00
La bohème (28 december 2026) € 124,00
Concert Braunschweig (29 december 2026) prijs nader te bepalen
Concert Minden (30 december 2026) prijs nader te bepalen
Frankenstein (31 december 2026) € 69,00
Neujahrskonzert Düsseldorfer Symphoniker (01 januari 2027) € 58,00
Inbegrepen in de basisreissom:

• Verblijf op het 4-sterren MS Johannes Brahms in een cabine op het hoofddek, op basis van tweepersoonsgebruik (6 overnachtingen op basis van volpension, vanaf diner op 27 december t/m ontbijt op 2 januari, inclusief een glas wijn, bier of fris bij de lunches en diners) + 1 overnachting in het viersterrenhotel Crowne Plaza Hamburg-City Alster (26 december), inclusief diner op 26 december en ontbijt op 27 december
• Transfer per touringcar naar Hamburg op 26 december vanaf diverse opstapplaatsen in Nederland en de transfer op 2 januari vanaf Duisburg terug naar Nederland
• Een cultureel ‘on-board’-programma met diverse inleidingen op de te bezoeken opera’s en concerten
• SGR-bijdrage à € 5,= per persoon
• Deskundige reisleiding

Overige informatie:

• Opstapplaatsen: Den Haag, Amsterdam, Utrecht, Driebergen-Zeist en Arnhem (lees hier meer over de opstapplaatsen bij busreizen van MUSICO Reizen)
• Ontscheping in Duisburg op zaterdag 2 januari, 11.00 uur (aansluitend vertrek naar Nederland)
• De basisreissom is gebaseerd op verblijf in een cabine op het hoofddek met twee personen (en een gedeelde tweepersoonskamer in het hotel in Hamburg op 26/12)
• De basisreissom is dus exclusief een toeslag voor het alleengebruik van een cabine/hotelkamer, toeslagen per persoon voor een upgrade naar een cabine op het bovendek, het excursieprogramma, toegangskaarten voorstellingen en concerten, fooien bemanning (vrijwillig), consumpties en uitgaven van persoonlijke aard, bijdrage Calamiteitenfonds.
• De prijzen voor de voorstellingen en concerten zijn inclusief toeslagen voor transfers van het schip naar concertzaal/operahuis v.v.
• In aanvulling op het muziekprogramma bieden we vijf diverse excursies aan tijdens deze cruise. Deze excursies zijn niet inbegrepen in de basisreissom. U kunt het volledige excursieprogramma boeken of een keuze maken uit dit excursieprogramma. De excursies kunnen los aan boord tegen het volledige tarief geboekt worden (op basis van beschikbaarheid).
• Het gebruik van een rollator of rolstoel is in verband met de veiligheid aan boord niet toegestaan. Indien u toch een rollator of rolstoel wilt meenemen voor gebruik tijdens excursies en vervoer naar de concerten, dient u dit bij aanmelding te vermelden.
• Wijzigingen in het vaarschema zijn wegens nautische/organisatorische redenen voorbehouden
• MUSICO Reizen berekent geen boekingskosten
• Bij boeking gaat u akkoord met de algemene voorwaarden en heeft u kennisgenomen van onze paragraaf over mobiliteit

Toelichting eenpersoonstoeslagen en upgrades
Indien u een cabine op het hoofddek voor u alleen reserveert, geldt de standaard eenpersoonstoeslag à € 495,= .
Indien u een cabine reserveert op het bovendek, dan komen hier nog de kosten bij voor de upgrade naar het bovendek à € 394,=. Dus als u bijvoorbeeld een cabine op het bovendek voor u alleen reserveert, bedragen de kosten voor deze reis € 2.345,= (basisreissom) plus € 495,= (eenpersoonstoeslag) plus € 394,= (upgrade naar cabine op het bovendek per persoon op basis van eenpersoonsgebruik), exclusief het facultatieve muziek- en excursieprogramma.
Indien u met twee personen gebruik wilt maken van een cabine op het bovendek, bedragen de kosten voor deze reis per persoon € 2.345,= (basisreissom) plus € 197,= (upgrade cabine op het bovendek per persoon op basis van tweepersoonsgebruik), exclusief het facultatieve muziek- en excursieprogramma.

Wouter Schmidt

Komende uit ‘een muzikaal nest’ - mijn ouders waren beroepszangers en maakten tientallen jaren deel uit van het onvolprezen Groot Omroepkoor – kreeg ik muziek met de paplepel ingegoten. Bovendien was mijn vader naast zanger ook pianist en dirigent en een leerling van de beroemde pedagoog Jaap Spaanderman. Het was ook tijdens een uitje met ‘Meneer Spaanderman’ dat ik Jaap van Zweden – zijn vader was ook leerling van Spaanderman en heeft zijn zoon naar hem genoemd – leerde kennen. Bij ons in huis klonk altijd muziek en doordat mijn ouders mij veel meenamen naar repetities en concerten in onder meer Hilversum en Amsterdam, heb ik veel grote musici van nabij mee kunnen maken.

Ik heb viool gestudeerd aan de conservatoria van Amsterdam en Rotterdam bij Leo Boelens en Jean-Jacques Kantorow en daarna altviool bij Ron Ephrat in Rotterdam. Als violist heb ik ruim 20 jaar deel uitgemaakt van Het Gelders Orkest (thans Phion) en als altist veelvuldig bij andere Nederlandse symfonieorkesten geremplaceerd en daarnaast veel kamermuziekconcerten – onder meer met het Amardi Pianokwintet en Klassiek Cruise Kwartet - gegeven in binnen- en buitenland. Nog steeds speel ik graag viool en altviool in mijn vrije tijd, voornamelijk in kamermuziekverband met mijn zoon Tristan, dochter Kirsten en collega’s uit het orkest.
Hiernaast ben ik een seizoen werkzaam geweest als Artistiek Manager van Het Gelders Orkest. In die hoedanigheid was ik verantwoordelijk voor de complete programmering en planning van het orkest en onderhield ik nauwe contacten met musici, impresario’s en directies van grote zalen en andere muziekgezelschappen. Juist dit grote netwerk komt mij nu goed van pas in mijn functie als reisleider bij MUSICO Reizen.

Sinds 1 november 2021 maak ik deel uit van het team van MUSICO Reizen. Voor mijn eigen label CAPRICCIO Reizen – onderdeel van MUSICO Reizen - ontwerp en leid ik jaarlijks tien reizen naar relatief onbekende bestemmingen en festivals, waarbij ik probeer steeds een Meet & Greet met musici te regelen en tijdens de muziektoelichtingen u ook van veel muziekfragmenten en anekdotes uit de muziekpraktijk te laten (mee)genieten. Daarnaast leid ik jaarlijks nog enkele andere muziekreizen voor MUSICO Reizen. Inmiddels heb ik ruim 200 reizen geleid en geniet iedere keer weer opnieuw.

Graag vergezel ik u op uw reis door de muziek!

Joost van der Meent

Mijn vader verkocht klassieke muziek. LP’s, CD’s, opnames uit de hele wereld, hij distribueerde en vertegenwoordigde platenlabels in Nederland. Daardoor was het huis vroeger altijd gevuld met muziek. Immers, elke opname moest beluisterd en beoordeeld worden. Soms kwam de opname uit het ene land en de hoes uit het andere. Ik zat dan als kind 'platen-in-te-hoezen' als bijbaantje. Als er een opname met 15 losse pianostukken binnenkwam, kreeg ik de opdracht ze in een leuke volgorde te zetten voor op de plaat.
Toen ik zelf wilde gaan musiceren werd daar vriendelijk naar geglimlacht. Ik wilde een piano. Maar ja, dachten ze, straks wil je volgende week een gitaar….

Het heeft een tijdje geduurd voordat er een instrument kwam en ik pianoles kreeg. Voor mij was het echter meteen duidelijk: dit is wat ik wil! Na het gymnasium toch nog even getwijfeld of ik klassieke talen wilde studeren, maar nadat ik in Utrecht en Amsterdam op beide conservatoria werd toegelaten, was de keuze snel gemaakt. Helaas kon ik op het conservatorium slecht aarden en het ging me te langzaam. Om die reden heb ik na drie jaar versneld staatsexamen gedaan en zo alle vakken afgesloten.
Sindsdien geef ik les, treed ik op, als solist, met zangers, kamermuziek, noem maar op. Gedurende 18 jaar heb ik als pianist gewerkt in Het Concertgebouw voor onder andere het Nederlands Philharmonisch Orkest en Het Gelders Orkest. In de Kleine Zaal van Het Concertgebouw heb ik een aantal keren een solorecital gegeven. Met een impresario in Duitsland speelde ik echter vaker over de grens dan in Nederland.

Via collega-musicus en studievriend Wouter Schmidt (MUSICO Reizen/Capriccio Reizen) kwam ik in de muziekreiswereld terecht. Met ons kwartet speelden we jaar in jaar uit tijdens muziekreizen over de Donau, aan boord én op locaties aan de wal.
Tegenwoordig woon ik een deel van het jaar in Griekenland (Kreta) en zo kwam het dat ik een week vol muziek, cultuur, lekker eten en plezier heb ontworpen op dit prachtige Griekse eiland.
En zo ben ik muziekreisleider geworden. Dat werk heb ik de afgelopen jaren met veel plezier gedaan. Op reis zijn met muziekliefhebbers, naar voorstellingen gaan, concertbezoek, muziektoelichtingen verzorgen en daarmee mensen nog meer betrekken bij de muziek die ze gaan horen, ik vind het een voorrecht om te mogen doen!  Naast mijn werk als muziekreisleider geef ik nog steeds les (piano, zang, muziektheorie) en ben ik ook op het podium te vinden. Ik verheug me erop u onderweg naar nieuwe muziekervaringen te ontmoeten.