Blenheim Palace
Pittville Pump Room, Cheltenham
Cotswolds
Kathedraal, Hereford
Georg Friedrich Händel (Balthasar Denner, ca 1726)
• Bezoek aan de machtige kathedraal van Hereford
• Cotswolds: Heart of England
• Grote koorwerken: Alexander's Feast van Händel, Te Deum van Dvorák
• Engelse componisten: Elgar, Britten & Tavener
Vrijdag 25 juli reizen we vanaf diverse opstapplaatsen in Nederland per touringcar naar Calais waar we per ferry de overtocht maken naar Engeland. Al snel zullen de beroemde witte krijtrotsen van Dover opdoemen. Hierna rijden we per touringcar verder naar het landelijk gelegen viersterren Stanhill Court Hotel, ten zuiden van Londen.
Zaterdag 26 juli vervolgen wij onze reis naar de Cotswolds. Onderweg brengen we een bezoek aan Blenheim Palace, de geboorteplaats van Winston Churchill. Het paleis was voordat Winston werd geboren, al eeuwenlang een familiepaleis. Voorvader John Churchill kreeg het paleis van koningin Anne als dank voor zijn militaire inzet. Het monumentale is altijd belangrijker geweest dan comfortabel wonen. Zo ligt de keuken mijlenver van de eetkamer vandaan, omdat er in de symmetrische, overweldigende architectuur geen plaats was voor zoiets triviaals als een aanrecht en oven. Het paleis is in de 20e eeuw op de UNESCO Werelderfgoedlijst geplaatst. Na dit bezoek rijden we door naar Cheltenham waar we onze intrek nemen in het comfortabele viersterrenhotel Leonardo.
’s Avonds kunt u het Evening Concert in het Three Choirs Festival bezoeken. Het Three Choirs Festival wordt afwisselend georganiseerd door de kathedralen van Gloucester, Hereford en Worcester. En dat al letterlijk ruim drie eeuwenlang. Het is hiermee een van de oudste festivals ter wereld. Dit jaar komt het Three Choirs Festival samen in Hereford.
Op het programma deze avond staat onder meer het Te Deum van Dvorák. Een paar maanden voor zijn vertrek naar de Verenigde Staten werd Dvórak gevraagd een cantate te schrijven ter gelegenheid van de viering van de 400e verjaardag van de ontdekking van Amerika. Omdat de beloofde tekst voor deze viering maar niet kwam en de vertrekdatum met rasse schreden naderde, schreef Dvorák uiteindelijk dit Te Deum. Overigens ontving Dvorák later alsnog de tekst voor de cantate - het gedicht The American Flag van de Amerikaanse dichter Joseph Rodman Drake – die hij ook nog op muziek gezet.
Zondag 27 juli verkennen we Cheltenham, beroemd om zijn haar mooie Regency architectuur. In feite is Cheltenham de meeste complete Regency-stad van Engeland. Deze stijl stamt uit het begin van de 19e eeuw en heet zo omdat de Prince Regent George IV toen aan het bewind was. Klassieke, symmetrische architectuur met een frivool randje: balkonnetjes, wit geverfd stucwerk aan de buitenkant, gevels in bijzondere kleuren rondlopende ramen/gevels en natuurlijk de 'crescents', een rij stadshuizen in een halve cirkel. Cheltenham was ook de geboorteplaats van Gustav Holst, vooral bekend van zijn The Planets.
Het Three Choirs Festival biedt vanavond onder meer Les illuminations van Britten, met de sopraan Elizabeth Watts. Via zijn vriend Wystan Hugh Auden leerde Britten de gedichten van Franse symbolist Arthur Rimbaud. Britten voelde zich zeer aangetrokken tot de zeer geladen, kleurrijke taal en beelden.
Maandag 28 juli maken we een tocht door de Cotswolds, bekend om zijn Cotswolds Area of Outstanding Natural Beauty. De Cotswolds vallen op door het prachtige landschap met glooiende heuvels en typisch Engelse dorpjes. Eeuwenlang was de lokale honingkleurige kalksteen het basismateriaal, van de stenen vloeren in de huizen tot aan de pannen op het dak. Opvallend verder zijn de 'stapelmuren' overal in de velden, aangelegd met een speciale vaardigheid omdat er geen cement aan te pas komt.
Aan het einde van de middag kunt u in Hereford de Evensong bijwonen.
Het Three Choirs Festival biedt naast de beroemde namen uit de muziekgeschiedenis nadrukkelijk ook hedendaagse componisten ruimte om het oeuvre van de grote koorwerken aan te vullen met nieuw werk. Deze avond staat onder meer een werk van Bob Chilcott op het programma, dat speciaal voor het festival is geschreven. Verder op het programma deze avond werken van Johan Tavener en Johann Sebastian Bach.
Dinsdag 29 juli gaan we naar Stratford upon Avon. In 2016 is het 400 jaar geleden dat Shakespeare hier stierf maar hij lijkt meer levend dan ooit! De meest gespeelde toneelschrijver is vertaald in 90 talen en zijn 38 toneelstukken worden jaarlijks overal ter wereld opgevoerd. Zijn werk was bovendien een bron van inspiratie voor componisten. Zo schreef Verdi al drie opera's op zijn toneelwerk.
U kunt het bezoek aan het Three Choirs Festival 2025 afsluiten met Alexander's Feast, één van de eerste avondvullende oratoria was die Händel schreef nadat het Londense publiek was uitgekeken op zijn Italiaanse opera’s. Bijzonder is ook dat het een van de weinige oratoria is die niet op Bijbelse tekst is gebaseerd. Het werk is gebaseerd op een ode die John Dryden schreef ter ere van Sint Cecilia, de beschermheilige van muziek. In zijn Alexander’s Feast verhaalt Dryden hoe Alexander de Grote na zijn overwinning op de Perzische koning Darius een feestmaal houdt, waarbij zijn hofmuzikant Timotheus door zijn fluitspel bij zijn vorst een rijk palet aan emoties weet op te roepen. Dit dreigt uit de hand te lopen als Timotheus bij de dronken Alexander een zodanige wraaklust jegens de Perzen opwekt dat deze met een fakkel brand wil gaan stichten. De gemoederen bedaren pas weer als Sint Cecilia verschijnt.
Woensdag 30 juli verlaten we de Cotswolds en reizen we naar Canterbury in Zuid-Engeland. Hier kunt u in één van de beroemdste kathedralen van Engeland aan het einde van de middag de Evensong bijwonen.
Donderdag 31 juli verlaten we na het ontbijt het Britse eiland en rijden we via de Eurotunnel terug naar de opstapplaatsen in de Nederland.
Ethel Smyth
Overture to The Wreckers
Antonín Dvořák
Te Deum
William Mathias
This Worlde’s Joie
Arvo Pärt
Cantus in memoriam Benjamin Britten
Edward Elgar
Introduction and Allegro
Benjamin Britten
Les Illuminations
Richard Blackford
The Black Lake
John Tavener
Funeral Ikos
Johann Sebastian Bach
Jesu, meine Freude
Bob Chilcott
Mass in Time of War
25 t/m 26 juli 2025: Stanhill Court Hotel
Het viersterren Stanhill Court Hotel is een Victorian Country Manor House uit 1881, gerenoveerd en getransformeerd tot een hotel dat - hoewel vlak onder Londen - een landelijke uitstraling heeft, omgeven door een landgoed van 35 hectare met bos en weilanden. Het hotel biedt een restaurant en een eigen bar en terras met uitzicht op de Surrey Downs, evenals gratis WiFi. Alle kamers hebben een eigen badkamer met thee- en koffiefaciliteiten, een tv en gratis draadloos internet.
26 t/m 30 juli 2025: Leonardo Hotel Cheltenham
Het viersterren Leonardo Hotel Cheltenham in Cheltenham is een mooie uitvalsbasis om de prachtige Cotswolds te verkennen. De elegante kamers van het Leonardo Hotel Cheltenham zijn stijlvol ingericht en voorzien van een droombed, een tv, thee- en koffiefaciliteiten en een eigen badkamer met haardroger en toiletartikelen.
In de Bar en Grill van het Leonardo Hotel kunt u de hele dag door dineren. Bovendien serveert het Leonardo Hotel serveert illy koffie, het iconische, Italiaanse koffiemerk. Het hotel biedt een gezondheids- en recreatieclub met verwarmd binnenzwembad, bubbelbad, sauna en een volledig uitgeruste fitnessruimte.
30 t/m 31 juli 2025: The Falstaffl
Het driesterrenhotel The Falstaff in Canterbury ligt op slechts een steenworp afstand van de middeleeuwse West Gate van Canterbury en is gevestigd in een charmant gebouw uit 1403. Deze accommodatie heeft veel van haar originele kenmerken behouden, zoals eikenhouten balken en een open haard. Alle kamers zijn uitgerust met een tv en koffie- en theefaciliteiten. Strijkfaciliteiten zijn op verzoek gratis beschikbaar. Het hotel biedt een volledig Engels ontbijt in combinatie met een continentaal buffet met zelfbediening. De cocktailbar heeft een scala aan klassieke en signature cocktails, evenals een selectie lokale bieren, wijnen en sterke dranken. De spectaculaire Normandische kathedraal van de stad is te voet in minder dan 10 minuten te bereiken.
NB. Dit hotel heeft geen lift.
Basisreissom per persoon met vertrek op vrijdag 25 juli 2025 | € 1.825,00 |
Eenpersoonstoeslag | € 310,00 |
Te Deum van Dvorák (26 juli 2025) | € 80,00 |
Elgar & Britten (27 juli 2025) | € 80,00 |
Mass in time of war (28 juli 2025) | € 80,00 |
Alexander's Feast (29 juli 2025) | € 80,00 |
• Reis per luxe touringcar naar Cheltenham v.v. en vervoer ter plaatse
• 1 overnachting in het 4-sterrenhotel in Zuid-Engeland en 4 overnachtingen in het 4-sterren Leonardo Hotel in Cheltenham en 1 overnachting in een 3-sterrenhotel in Canterbury op basis van logies en ontbijt
• 6 diners of lunches in goede restaurants
• Excursieprogramma (incl. entrees)
• SGR-bijdrage à € 5,=
• Deskundige reisleiding
• Opstapplaatsen: Arnhem, Driebergen-Zeist, Utrecht en Breda (lees hier meer over de opstapplaatsen bij busreizen van MUSICO Reizen)
• Exclusief toegangskaarten concerten, vervoer van en naar de opstapplaatsen, overige maaltijden, consumpties & uitgaven van persoonlijke aard, bijdrage Calamiteitenfonds
• Vanaf 2 april 2025 dient men voor een bezoek aan het Verenigd Koninkrijk in het bezit te zijn van een zogenaamde ETA, een Electronic Travel Authorisation. Deze ETA is pas vanaf 5 maart 2025 aanvragen. Indien u zich heeft ingeschreven voor deze reis, ontvangt u rond 5 maart een herinneringse-mail met daarin informatie hoe u deze ETA kunt aanvragen. Het is misschien wel goed om te bedenken dat u voor een reis naar Verenigd Koninkrijk een geldig paspoort nodig heeft en dat uw ETA gekoppeld wordt aan uw paspoort. U dient dus uw ETA aan te vragen met het paspoort waarmee u ook naar het Verenigd Koninkrijk gaat reizen.
• MUSICO Reizen berekent geen boekingskosten
• Bij boeking gaat u akkoord met de algemene voorwaarden en heeft u kennisgenomen van onze paragraaf over mobiliteit
Violist en reisleider
Ik ben geboren en opgegroeid in Zweden in een familie met veel zang en muziek. De levendige muziekcultuur in mijn geboortestad heeft mijn passie voor klassieke muziek en viool ontwikkeld. Na afronding van het gymnasium ben ik naar Nederland vertrokken voor een studie klassieke viool aan de conservatoria van Maastricht en Utrecht. Hier heb ik kennis gemaakt met musici als Viktor Lieberman, Philipp Hirschhorn, Nilla Pierrou, Eli Goren, Keiko Wataya en Eeva Koskinen.
Kamermuziek en orkestspel hebben altijd mijn grote voorkeur gehad. Met piano- en strijkensembles heb ik masterclasses in heel Europa bezocht en nog steeds investeer ik veel tijd in kamermuziek en af en toe een CD-opname. Persoonlijk is het proces van repeteren misschien wel het meest boeiende.
In meer dan 35 jaar als orkestmusicus heb ik de meeste Nederlandse orkesten van binnenuit meegemaakt, zoals Het Radio Filharmonisch Orkest, NedPho, het Rotterdams Philharmonisch Orkest en het Nederlands Bach Ensemble en Residentie Bach Orkest, maar ook het Zwitserse Basel Sinfonietta. Sinds 1992 heb ik een vaste aanstelling bij Het Gelders Orkest, nu Phion.
Naast mijn werk als violiste ben ik ook regelmatig op pad als reisleider, binnen Europa maar ook naar steden als New York en Sint-Petersburg.
Voor mij een prachtige kans om samen mooie steden, concerten en cultuur te beleven. Ik hoop ook voor u.