Weißer Turm im Schloss Bad Homburg

Weißer Turm im Schloss Bad Homburg

Portret van een jonge vrouw (Sandro Botticelli, in het Städel Museum)

Portret van een jonge vrouw (Sandro Botticelli, in het Städel Museum)

Bad Homburg

Bad Homburg, Kaiserbrunnen

Kaiser Wilhelms Bad in Kurpark in Bad Homburg

Kaiser Wilhelms Bad in Kurpark in Bad Homburg

Giacomo Puccini

Giacomo Puccini

Ansichtkaart Bahnhof Rolandseck am Rhein

Ansichtkaart Bahnhof Rolandseck am Rhein

Bad Homburg, Duitsland
24 december 2026 t/m 28 december 2026
Bad Homburg
Stijlvolle kerst in Taunusgebergte

• Bad Homburg: elegant kuuroord
• Kerst met opera’s van Verdi, Puccini & Rimski-Korsakov
• Städel Museum Frankfurt & Arp Museum in Rolandseck

 
Basisreissom: € 1.575,00

Donderdag 24 december kunt u de reis beginnen met een kerstconcert in Heilig Landstichting door mezzosopraan Sterre Decru en luitist Thomas Langlois. Deze getalenteerde jonge Belgische zangeres nam onlangs deel aan het AvroTros talenttraject ‘Virtuoos’. Ze werd bovendien al eerder door het Vlaamse klassieke radiostation Klara als een van hun Twintigers geselecteerd, een groep van jonge talenten
Na het concert rijden we door naar Bad Homburg, waar we logeren in het viersterren Steigenberger Hotel Bad Homburg.

Vrijdag 25 december krijgen we een rondleiding door Bad Homburg. De stad is rijk aan historie en bijzonderheden en dat is op veel plekken in het stadsbeeld terug te zien, vooral in de mooie oude binnenstad: kronkelige straatjes en vakwerkhuizen. Bijna liep het anders, want de oude vakwerkhuizen zouden in de jaren zeventig eigenlijk helemaal gesloopt en vervangen worden door moderne woongebouwen. Gelukkig verdwenen deze plannen echter weer in de la. In plaats daarvan begonnen de eigenaren van de huizen met de renovatie en transformeerden ze het gebied rond het kasteel van Bad Homburg tot een heel bijzonder deel van de stad.
’s Avonds kunt u in Frankfurt een opvoering bijwonen van de opera Die Nacht vor Weihnachten. Voor zijn opera breidde Rimski-Korsakov Gogols portret van het dorpsleven in de Oekraïne - het verhaal draait om de liefdesgeschiedenis tussen de smid Vakula en de dochter van de landeigenaar Oksana - uit met elementen uit het heidense geloof. Zo liet hij de sterren aan de hemel dansen en de zonnegoden Kolyada en Ovsen in mensachtige gedaanten verschijnen. Hun verschijning kondigt het einde van het donkere seizoen aan en is van grote invloed op de gebeurtenissen in het dorp.

Zaterdag 26 december rijden we naar Frankfurt voor een bezoek aan het Städel Museum. Het is een van de oudste musea van Frankfurt, waarvan de basis is gelegd door bankier en zakenman Johann Friedrich Städel aan het begin van de 19e eeuw. In zijn testament gaf hij opdracht tot het oprichten van een museum, met zijn eigen collectie en zijn vermogen als uitgangspunt. Het museum kwam niet direct van de grond, want zijn erfgenamen vochten het testament aan, tevergeefs. Inmiddels omvat de collectie kunst vanaf de vroege middeleeuwen tot aan de moderne tijd.
De Oper Wiesbaden heeft vanavond Puccini's opera La bohème geprogrammeerd.

Zondag 27 december bezoeken we het Goethe Haus in Frankfurt. Johann Wolfgang von Goethe kwam op 28 augustus 1749 in dit huis aan de Großer Hirschgraben ter wereld. Hij groeide er op, schreef hier zijn eerste versie van Faust en Het lijden van de jonge Werther. Deze laatste roman maakte hem in één klap wereldberoemd.
Bij de Oper Frankfurt kunt u deze avond Un ballo in maschera van Verdi zien. In feite gaat de opera over de moord op de Zweedse koning Gustav in 1792. Maar vanwege de censuur zag Verdi zich genoodzaakt het verhaal te verplaatsen naar Boston in de koloniale tijd. Belangrijker dan de historische context vond Verdi vooral de dramatische ontwikkelingen tussen de personages die hij met veel psychologisch inzicht tot leven brengt: graaf Riccardo heeft een liefdesrelatie met Amelia, de vrouw van zijn vriend en adviseur Renato. Hij negeert dat er een aanslag op hem wordt beraamd en houdt zich liever bezig met de mooie kanten van het leven. Op een nacht worden Riccardo en Amelia door Renato betrapt tijdens een heimelijk rendez-vous. Diep geraakt sluit Renato zich vervolgens aan bij de samenzweerders en schiet Riccardo neer te midden van een bruisend gemaskerd bal.

Maandag 28 december rijden we in de loop van de ochtend terug naar Nederland.

Concert
  • donderdag 24 december 2026 Kerstconcert
  • Piet Gerritszaal (Heilig Landstichting)
  • Een kerstconcert met mezzosopraan Sterre Decru en luitist Thomas Langlois.

    Het precieze programma wordt later bekend gemaakt.

  • Prijs: € 30,00
Opera
  • vrijdag 25 december 2026 Die Nacht vor Weihnachten
  • Oper Frankfurt (Frankfurt)
  • Nikolai Rimski-Korsakov De nacht voor kerstmis (opera)
  • Prijs: € 117,00
Opera
  • zaterdag 26 december 2026 La bohème
  • Hessisches Staatstheater Wiesbaden (Wiesbaden)
  • Giacomo Puccini La bohème (opera)
  • Prijs: € 69,00
Opera
  • zondag 27 december 2026 Un ballo in maschera
  • Oper Frankfurt (Frankfurt)
  • Giuseppe Verdi Un ballo in maschera (opera)
  • Prijs: € 117,00
Steigenberger Hotel Bad Homburg

Het viersterren Steigenbergen is gelegen op historische grond in Bad Homburg, tegenover het park. Ruimte en gastvrijheid overheersen achter de indrukwekkende façade.


Steigenberger Hotel, Bad Homburg


Basisreissom per persoon met vertrek op donderdag 24 december 2026 € 1.575,00
Eenpersoonstoeslag € 196,00
Toeslagen facultatieve muziekvoorstellingen - stel zelf uw programma samen:
Kerstconcert (24 december 2026) € 30,00
Die Nacht vor Weihnachten (25 december 2026) € 117,00
La bohème (26 december 2026) € 69,00
Un ballo in maschera (27 december 2026) € 117,00
Inbegrepen in de basisreissom:

• Reis per luxe touringcar naar Bad Homburg v.v. en vervoer ter plaatse
• 4 overnachtingen op basis van logies en ontbijt in het 4-sterren Steigenberger Hotel Bad Homburg
• 4 diners of lunches in het restaurant van het hotel (inclusief een glas wijn)
• Excursieprogramma (incl. entrees)
• SGR-bijdrage à € 5,=
• Deskundige reisleiding

Overige informatie:

• Opstapplaatsen: Den Haag, Amsterdam-Sloterdijk, Utrecht, Driebergen-Zeist en Arnhem (lees hier meer over de opstapplaatsen bij busreizen van MUSICO Reizen)
• Exclusief toegangskaarten voorstellingen en concert, vervoer van en naar de opstapplaatsen, overige maaltijden, consumpties & uitgaven van persoonlijke aard, bijdrage Calamiteitenfonds
• MUSICO Reizen berekent geen boekingskosten
• Bij boeking gaat u akkoord met de algemene voorwaarden en heeft u kennisgenomen van onze paragraaf over mobiliteit

Robert Andriessen

Rilling over de rug en kippenvel op de armen: dat was de sensatie die ik als kind ervoer bij het beluisteren van sommige klassieke muziek. Dat fascinerende gevoel is nooit verdwenen, maar juist sterker geworden, en muziek is een belangrijke drijfveer in mijn leven geworden. Met een jeugd waarin muziek - en dan met name het zelf musiceren - volstrekt vanzelfsprekend was, kon het ook bijna niet anders, wat wil je ook met een dergelijke achternaam.
Muziek omringt mij dagelijks in mijn werk bij NPO Klassiek. Na mijn studie muziekwetenschap aan de Universiteit van Utrecht was ik er jarenlang programmamaker en muzieksamensteller, onder meer bij de muziekactualiteitenprogramma’s A4 en Viertakt en bij het operaprogramma Opera Live. De laatste jaren leid ik het productiebureau van NPO Klassiek, alwaar dagelijks nieuwe concertopnames uitzendklaar gemaakt worden. Daarnaast ontsluiten wij sinds enkele jaren vele pareltjes uit het kolossale concertarchief van de Publieke Omroep. De vruchten daarvan zijn uiteraard te beluisteren op NPO Klassiek, maar een nog breder aanbod daarvan is te vinden in het NPO Klassiek Concerthuis op internet.

Lees ook het interview met Robert Andriessen.